Vlaštovky

Jsme 3. dívčí oddíl Vlaštovky střediska ŠVANDA DUDÁK Strakonice, které je součástí české organizace Junák – svaz skautů a skautek ČR a světového hnutí skautů. Máme dlouholetou tradici, náš oddíl existuje od roku 1990 a máme mnoho odrostlých (dnes již dospělých) členek, které s námi při setkání rády vzpomínají na léta strávená v našem oddílu.

Scházíme se každou středu ve skautských klubovnách Na Křemelce od 16:30 do 18:00. Přibližně jednou za měsíc máme o víkendu nějakou akci jako např. výlet, celovíkendovou výpravu, navštívení zajímavého místa či sportovní akci.

Zaměřujeme se na světlušky (dívky od 7 do 11 let), v našem oddíle jsou i skautky (dívky od 11 do 15 let) a ranger (od 15 do 18 let), které společně s vedoucími pomáhají s vedením oddílu.

Samostatně jsou vedeni Benjamínci (dívky i chlapci od 5 do 7 let). Schůzky mají ve středu od 15:00 do 16:15. Některé výpravy absolvují s celým oddílem. Když povyrostou dívky chodí na schůzky se světluškami, chlapci přejdou do chlapeckého oddílu.

Web: https://vlastovky.webnode.cz/